wio2011

O mnie

Ślązak urodzony w Knurowie, wchodził w dorosłość w Żorach, ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, ukończył aplikację prokuratorską w Warszawie, od 2007 roku wpisany na listę radców prawnych w Katowicach.

Innowator społeczny, lubi tworzyć scenariusze wydarzeń społecznych, uwielbia Salvadora Dali i Howarda Hughesa.

Stara się korzystać z doświadczeń m.in. Jerzego Giedroycia, Jakuba Karpińskiego, Adama Podgóreckiego, ks. Józefa Tischnera, Roberta Schumana. Ma nadzieję, że nie będzie musiał z Tomasza Morusa.

Ceni nieokiełznaną osobowość prof. Jadwigi Staniszkis, którą wybrał na jednego ze swoich mistrzów naukowych. Miał zaszczyt uczestniczyć w seminariach prowadzonych przez śp. Tomasza Mertę, uczestniczył również w projektach edukacyjnych dra Rafała Matyji, a także wieloletni uczestnik seminariów domowych prof. Pawła  Śpiewaka.

Obecnie pracuje nad projektem doktoratu z socjologii prawa pisanego pod kierunkiem prof. Jerzego Kwaśniewskiego. Ceni sobie współpracę z prof. Anną Gizą–Poleszczuk.

Współzałożyciel i szef zespołu Warsztatów Analiz Socjologicznych (www.warsztaty.org); Współtwórca i pierwszy Przewodniczący Sekcji Kół Naukowych Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, a także członek władz krajowych PTS w kadencji 2008 – 2011, członek wielkiej loży hobbitów.   Członek wielu organizacji społecznych i stowarzyszeń m.in. Stowarzyszenia art.61 i stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Historii Polski. Uczestnik Klubu Ronina prowadzonego przez Rafała Ziemkiewicza i dra Józefa Orła.

W 2004 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim wygłosił referat pod tytułem „Nowe Pokolenie? Nowa Polska? Nowa Europa?”. Pracował m.in. jako doradca, konsultant. Na zaproszenie Prezesa Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową dra Jana Szomburga brał udział wraz z zespołem ludzi ze środowiska warsztatów analiz w współtworzeniu idei projektu Kongres Obywatelski www.pfo.net.pl.

Uczestniczył wraz z zespołem udział w badaniach portalu społecznościowego www.przeznaczeni.pl

Doradca dra Janusza Kochanowskiego od jesieni 2005 roku, a następnie I Doradca Rzecznika Praw Obywatelskich dra Janusza Kochanowskiego.

Współtwórca Inicjatywy Uzdrowić Pamięć w 2007 roku i listu do biskupów wraz z Krzysztofem Mazurem oraz z Elżbietą Ciżewską, Pauliną Krawczyk, Agatą Staisk, Piotrem Szlagowskim, Piotrem Trąbińskim.
Współinicjował liczne projekty internetowe: wybory we Francji (www.francjawybiera2007.blox.pl) – wydawcą którego był Andrzej Kozicki, wybory w Polsce (www.polskawybiera2007.blox.pl) i wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych (www.amerykawybiera.blogspot.com) – ponownie wydawcą był Andrzej Kozicki prowadzący projekt we współpracy z Arturem Celińskim z Res Publiki Nowej. Obecnie wraz ze współpracownikami realizuje projekt Socjologia Ekonomii – www.socjologiaekonomii.pl – szefem projektu jest Paweł Kłobukowski

Pomysłodawca i twórca watch – doga www.pilnujemyeuro2012.blogspot.com.

Wieloletni ekspert projektu Narodowy Dzień Życia.

Współorganizator wraz z Sebastianem Meitzem i zespołem warsztatów projektu edukacyjnego www.konstytucja.info.

Nie pływa, nie tańczy, prowadzi nieaktywny tryb życia. Statysta w serialach (m. in. „M jak miłość”, „Klan”) i w filmach fabularnych (m. in. „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”, „Wesele”).

Wypowiadał się m. in. w programach publicystycznych: „Co z tą Polską?” (Polast), „Debata” (TVP1), „Warto rozmawiać” (TVP2), „Miasto Kobiet” (TVN Style), „Kurier” (TVP3), „Tygodnik Polski” (TVP.Info). Obecny jako ekspert w audycjach radiowych od radia Tok Fm po Radio Maryja

Uczestniczył z ramienia Warsztatów Analiz Socjologicznych wraz z Anną Kuczyńską, Damianem Strzeszewskim, Magdaleną Fac i Andrzejem Kozickim w projekcie „System09”.

Ponadto na zaproszenie Andrzeja Harubały brał udział w projekcie „System09. Suplement” w 2010 roku.

Współtwórca Inicjatywy Koniec PZPN, uczestnik i animator protestów kibiców. Od 2009 roku współtworzy Inicjatywę Koniec PZPN

Zaangażowany w protesty anty ACTA, wspierał ideę referendum w sprawie ACTA

Kiedyś został przez Adama Małysza podwieziony na stopa;) Niezłomny kibic sportowy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: